Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa > KEPEZPARK Varsak
      KEPEZPARK Varsak
KEPEZPARK Varsak - ADNAN MEDERES OLİMPİK YÜZME HAVUZU 2013

   Antalya’nın en büyük spor, eğlence ve masal parkı haline gelen Kepezpark Varsak Projesi yapımı 2013 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Merhum Başbakan Adnan Menderes'in isminin verildiği KEPEZPARK Varsak Olimpik Yüzme Havuzu'nun ve tesislerin açılışını, Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN, Başbakanlık görevindeyken hizmete açmıştır. KEPEZPARK Varsak tesisinin açılışı, çok yoğun bir insan sevgisine ve merakına ev sahipliği yapmıştır.

   KEPEZPARK Varsak, Süleyman Demirel Bulvarı’nda eski Varsak Stadı’nın olduğu 46 dönümlük arazi üzerinde yapımı gerçekleşmiştir. Adnan Menderes Tam Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun, 1500 seyirci kapasitesi mevcuttur.

   İki adet sentetik çim futbol sahasının, tribünlerinin, soyunma odalarının, basketbol sahalarının ve içerisinde gençlik merkezi (kütüphane, masa tenisi, bilardo masaları, bilgisayar salonu, bekleme salonu.), 4 adet cep sinemanın da yer aldığını bahsetmemiz gerekir. KEPEZPARK Varsak'ın diğer bir önemli ayağı olan Antalya’nın ilk masal ve eğlence parkı da çok kıymetli ziyaretçilerin hizmetine açılmıştır.. İhale yöntemiyle yapılan 5 dönümlük masal adası parkında, hem klasik hem de günümüzün popüler çizgi film karakterleri ile  Türk ve dünya masallarının kahramanlarının maketlerine yer verilmiştir.

   Bugs Buny ve Avcı Kızılsam, Tom ve Jerry, Caillou ve Kedisi, Pepe ve Kız arkadaşı, Slvester ve Twety, Nsarettin Hoca, Varyemez Amca, Red Kit, Aslan Kral gibi karakterlerin maketleri de heykeltıraşların ellerinde şekillenmiştir. Çizgi film ve masal kahramanlarının ortam canlandırmaları da geleceğimiz olan değerli çocukların hayal gücünü biraz daha pekiştirmek adına masal adası parkında faaliyete başlamıştır. Unutulmaya yüz tutan misket oynama, ip atlama, çember çevirme gibi geleneksel oyunlarımız da masal parkında çocuklarla buluşturulmuştur.

KEPEZPARK Varsak Genel Özellikleri:

   Yaklaşık 1500 seyirci kapasiteli kapalı tam olimpik yüzme havuzu, uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun olarak, 3,10 metre derinliğinde 10 kulvarlı 25x50 metre boyutlarındadır. (1250 metrekare) Ulusal ve uluslararası şampiyonaların düzenlenebileceği şekilde projelendiren tesiste, 250 metrekare ısınma havuzu da yer alıyor. Havuz 5 bin m2 alana inşa edilmiştir.

   Projede ayrıca gençlik merkezi, sosyal tesis, 4 adet cep sinema salonu, otopark ve bisiklet yolu, 1500 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 6 bin metrekare yapay bir göl, bir kafe-restaurant ve bir de fast-food- kafe bulunuyor.

KEPEZPARK Varsak Proje ve İnşaat Maliyeti: Yaklaşık  20 milyon Türk Lirası.
2014 - 2015 Copyright (Kopyalanamaz)    http://www.antalyavarsak.com İnternet sitesinin bütün hakları saklıdır.
Web Tasarım & Programlama: Uğur ÖZDEMİR
Yasal Uyarı

    antalyavarsak.com'da yer alan profil sahiplerinin ilettiği tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler; içeriği ileten profil sahibine aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından antalyavarsak.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için profil sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
PAYLAŞ
VARSAK
Hakkında bilgi edinmek istiyorum.
KEPEZPARK VARSAK
Şuan bu sayfayı görüntülüyorsunuz.
DÜDEN ŞELALESİ
Hakkında bilgi edinmek istiyorum.
LYRBOTON KOME
Hakkında bilgi edinmek istiyorum.
      Varsak Kasabası
Tam Olimpik Yüzme Havuzu
Cafe
Gençlik Merkezi
Fitness Aerobik
Masal Adası
Halı Saha
Cafe & Restaurant
Basketbol Sahası
      KEPEZPARK Varsak
Dikkat!

Değerli ziyaretçimiz bu sayfada yer alan bilgiler, KEPEZPARK Varsak hizmetinin gönüllü tanıtımıdır. Bu tanıtım, KEPEZPARK Varsak' ın Resmi İnternet Sitesi veya Resmi İnternet Sayfası değildir. Sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımıza, edindiğimiz bilgiler doğrultusunda bilgi akışı sağmak için böyle bir çalışma yaptık. Gerçek ve kesin bilgilerin ilgili kurum ve kuruluşlarca değişiklik göstermesi hakkının, ilgili kurum ve kuruluşlarca saklı olduğu ilkesini lütfen unutmayınız. Bu nedenle antalyavarsak.com üzerinden tanıtımı yapılan KEPEZPARK Varsak hakkındaki tüm bilgilerin zaman içerisinde değişiklik güncellemelerinin gecikmesiyle meydana gelebilecek eksik ve bilgi farklılıkları olmasından antalyavarsak.com ve editörleri sorumlu değildir. İlginize teşekkür eder, sağlıklı ve güzel günler dileriz.
KEPEZPARK Varsak
Resim Galeri
İletişim
ANTALYA TATİL REHBERİNİZ
İYİ BİR TATİL SİZİNDE HAKKINIZ DEĞİL Mİ?
KEPEZPARK Varsak, resmi internet sitesi değildir.