Anasayfa      l      Varsak                                                                                     Referanslarımız      l      Hakkımızda      l      İletişim
+ KATIL
BAŞLAT
     VARSAK ve ÇEVRESİ
     KEPEZPARK VARSAK
     BİLGİ
     RESİM GALERİ
   KEPEZPARK Varsak, Antalya’nın en büyük spor, eğlence ve masal parkı haline gelen Kepezpark Varsak Projesi yapımı 2013 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Merhum Başbakan Adnan Menderes'in isminin verildiği KEPEZPARK Varsak Olimpik Yüzme Havuzu'nun ve tesislerin açılışını, Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN, Başbakanlık görevindeyken hizmete açmıştır. KEPEZPARK Varsak tesisinin açılışı, çok yoğun bir insan sevgisine ve merakına ev sahipliği yapmıştır.

   KEPEZPARK Varsak, Süleyman Demirel Bulvarı’nda eski Varsak Stadı’nın olduğu 46 dönümlük arazi üzerinde yapımı gerçekleşmiştir. Adnan Menderes Tam Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun, 1500 seyirci kapasitesi mevcuttur.

   İki adet sentetik çim futbol sahasının, tribünlerinin, soyunma odalarının, basketbol sahalarının ve içerisinde gençlik merkezi (kütüphane, masa tenisi, bilardo masaları, bilgisayar salonu, bekleme salonu.), 4 adet cep sinemanın da yer aldığını bahsetmemiz gerekir. KEPEZPARK Varsak'ın diğer bir önemli ayağı olan Antalya’nın ilk masal ve eğlence parkı da çok kıymetli ziyaretçilerin hizmetine açılmıştır.. İhale yöntemiyle yapılan 5 dönümlük masal adası parkında, hem klasik hem de günümüzün popüler çizgi film karakterleri ile  Türk ve dünya masallarının kahramanlarının maketlerine yer verilmiştir.

   Bugs Buny ve Avcı Kızılsam, Tom ve Jerry, Caillou ve Kedisi, Pepe ve Kız arkadaşı, Slvester ve Twety, Nsarettin Hoca, Varyemez Amca, Red Kit, Aslan Kral gibi karakterlerin maketleri de heykeltıraşların ellerinde şekillenmiştir. Çizgi film ve masal kahramanlarının ortam canlandırmaları da geleceğimiz olan değerli çocukların hayal gücünü biraz daha pekiştirmek adına masal adası parkında faaliyete başlamıştır. Unutulmaya yüz tutan misket oynama, ip atlama, çember çevirme gibi geleneksel oyunlarımız da masal parkında çocuklarla buluşturulmuştur.

KEPEZPARK Varsak Genel Özellikleri:

   Yaklaşık 1500 seyirci kapasiteli kapalı tam olimpik yüzme havuzu, uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun olarak, 3,10 metre derinliğinde 10 kulvarlı 25x50 metre boyutlarındadır. (1250 metrekare) Ulusal ve uluslararası şampiyonaların düzenlenebileceği şekilde projelendiren tesiste, 250 metrekare ısınma havuzu da yer alıyor. Havuz 5 bin m2 alana inşa edilmiştir.

   Projede ayrıca gençlik merkezi, sosyal tesis, 4 adet cep sinema salonu, otopark ve bisiklet yolu, 1500 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 6 bin metrekare yapay bir göl, bir kafe-restaurant ve bir de fast-food- kafe bulunuyor.

KEPEZPARK Varsak Proje ve İnşaat Maliyeti: Yaklaşık  20 milyon Türk Lirası.

Adres ve İletişim: www.kepezparkvarsak.com
RESİM GALERİ
Yasal Uyarı

    antalyavarsak.com'da yer alan profil sahiplerinin ilettiği tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler; içeriği ileten profil sahibine aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından antalyavarsak.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için profil sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.
2011 - 2015 Copyright (Kopyalanamaz)    http://www.antalyavarsak.com İnternet sitesinin bütün hakları saklıdır.
        Bulunduğunuz Sayfa:  Anasayfa   >   Varsak   >   Kepezpark Varsak
+ KATIL
BAŞLAT
Siteyi Tanıt   l   Davet İsteyin